31 maj
123 dni

Wróbel mistrzem Polski, Jabłoński wygrywa wyścig

20 paź 2018, 11:32

Szymon Jabłoński, który dziś rano wywalczył pole position do pierwszego wyścigu KIA PLATINUM CUP na torze Zolder, perfekcyjnie wykorzystał swoją pozycję startową i wygrał rywalizację przewodząc od startu do mety.

15-latek z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad rywalami i na mecie zameldował się o ponad 10 sekund przed Dawidem Borkiem i Konradem Wróblem, który zapewnił sobie tytuł mistrza Polski.Za czołową trójką sklasyfikowany został Filip Tokar, któremu do podium zabrakło nieco ponad 0,6 sekundy. Blisko 0,4 sekundy do Tokara stracił Lukas Keil, a szóstkę zamknął Mark Begier (+19,753). Niemiec po wyścigu otrzymał 25 sekund kary i spadł na trzynaste miejsce. Czołową dziesiątkę na linii mety uzupełnili Nikodem Wierzbicki (+20,859), Adrienn Vogel (+21,194), Jakub Szablewski (+26,831) oraz Filip Zagórski (+30,834).Aleksander Olejniczak, który zdołał odbudować auto po wczorajszym dachowaniu dotarł do mety na jedenastej pozycji. Dwunasty był Patryk Borek, a trzynasty Marcin Ganowski. Petra Krajnyak okazała się lepsza od VIP-a: Igora Schmidta, a Kamil Serafin po kontakcie na początku wyścigu spadł na koniec stawki i zdołał awansować jedynie na szesnaste miejsce. Stawkę zamknął Marek Wicher. Najlepszy czas pojedynczego okrążenia uzyskał Szymon Jabłoński.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/1941994162763055[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/2172338552981253[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/311858999631628[/fb]fot. Dominik Kalamus