Rajd Nadwiślański
14 maj
75 dni

Wróbel od startu do mety

Konrad Wróbel prowadząc stawce od startu do mety, wygrał pierwszy wyścig KIA PLATINUM CUP na tore Slovakiaring.

Lider klasyfikacji sezonu nie miał jednak łatwego życia i musiał cały czas odpierać ataki Lukasa Keila, który na mecie zameldował się ze stratą 0,350 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczył Kamil Serafin (+2,793).Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Adrienn Vogel (+17,450), która okazała się szybsza od Dawida Borka (+22,629) i Szymona Jabłońskiego (+22,792). W boju o piąte miejsce liczył się także Nikodem Wierzbicki (+23,382), a czołową dziesiątkę zamknęli Aleksander Olejniczak (+25,001), Marek Begier (+38,915) i Petra Ktajnyak (+39,965).Wyścigu nie ukończył Filip Zagóski, który na trzecim okrążeniu po kontakcie w pierwszym zakręcie z Patrykiem Borkiem wpadł do żwirowej pułapki oraz Jakub Szablewski. Drugi z debiutantów wypadł dokładnie w tym samym miejscu i nie był w stanie powrócić na tor.Najlepszym czasem pojedynczego okrążenia popisał się Szymon Jabłoński, który do drugiego wyścigu wystartuje z pole position.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10155421445676960/[/fb]fot. Dominik Kalamus