Z końca stawki na podium

Marcin Jedliński startujący z końca stawki po opuszczeniu kwalifikacji, przebił się na trzeci stopień podium w pierwszym sprincie CEZ na Hungaroringu.

Stanisław Jedliński zajął ósme miejsce w D4+3500. Jakub Wyszomirski był siódmy w D4-3500.Od startu prowadził Richard Chald Jr przed Josefem Zárubą. Jakub Knoll odebrał trzecie miejsce Matejowi Konôpce. Robert Lukas zjechał po 5 okrążeniu. Marcin Jedliński był już wówczas siódmy.Na 9 okrążeniu Audi z numerem 77 wyprzedziło Huracána Maťo Konôpki. Jedlińskiego dzieliło 4,7 sekundy od BMW Jakuba Knolla. Kierowca Šenkýř Motorsport został szybko dogoniony. Na przedostatnim kółku Audi i BMW zamieniły się miejscami. Knoll osiągnął metę jako dziewiąty.

W sprincie Dywizji 4 do 2 litrów Sebastian Kołakowski wygrał klasę Clio Cup III i zajął siódme miejsce w D4-2000.