Ciężki wypadek Zanardiego

19 cze 2020, 18:08

Alex Zanardi został przewieziony śmigłowcem do szpitala po wypadku na rowerze ręcznym w Toskanii.

53-latek uczestniczył w sztafecie Obiettivo Tricolore. O godzinie 17.05, na drodze nr 146 w gminie Pienza, na zjeździe Zanardi przewrócił się, wypadł na lewy pas i został potrącony przez ciężarówkę.

Świadek wypadku, Alessandro Cresti jadący handbike'em za Alexem, powiedział mediom że widział, jak Zanardi oddycha o własnych siłach po okropnym wypadku. Śmigłowiec nie mógł lądować w tym miejscu. Zanardiego przewieziono na krótkim dystansie karetką, a następnie zapewniono transport lotniczy do kliniki uniwersyteckiej Santa Maria alle Scotte w Sienie.

Uczestnik 41 wyścigów F1, dwukrotny mistrz CART, Alessandro Zanardi w 2001 roku stracił nogi w wypadku podczas American Memorial, wyścigu CART na Lausitzringu. Pomimo amputacji nie zrezygnował ze sportu samochodowego. Wygrał cztery wyścigi WTCC. W parakolarstwie zdobył cztery złote medale na igrzyskach paraolimpijskich, 12 tytułów mistrza świata.