Zostało jedno miejsce

W 30 starcie Kevin Harvick odniósł pierwsze zwycięstwo na Texas Motor Speedway.

Kierowca Stewart-Haas Racing pokonał Toyoty w AAA Texas 500, zapewniając sobie miejsce w Championship 4 - decydującej rozgrywce play-offu Monster Energy NASCAR Cup Series. Do końcowej rundy awansował również drugi na mecie, Martin Truex Jr.Kyle Busch, pierwszy pewny finalista, po starcie uderzył w Forda Brada Keselowskiego przed Turn 2. Obydwaj zjechali z przebitą oponą. Keselowski spadł na 39, Busch na 40 miejsce.Denny Hamlin liderował przez 46 okrążeń pierwszego segmentu, ale ukończył go na trzecim miejscu - za Kevinem Harvickiem i Martinem Truexem. Stage 2 zdominował Kyle Larson, który prowadził przez 57 kółek i uciekł Harvickowi na 4,5 sekundy.Podczas 282 okrążenia Larson uderzył w ścianę na Turn 4, powodując ósmą neutralizację. Przez 10 minut 29 sekund wisiała czerwona flaga. Po restarcie Martin Truex wyprzedził prowadzącego Denny'ego Hamlina. Harvick zostawił za sobą Hamlina (306), a na 10 okrążeń przed metą minął Truexa i finiszował 1,5 sekundy przed Toyotą z numerem 78. Kalifornijczyk odniósł 37 pucharowe zwycięstwo w karierze.