Zwariowany Brickyard 400

Niemal sześć godzin po starcie, tuż przed zachodem słońca na Indianapolis Motor Speedway, Kasey Kahne został zwycięzcą 24 edycji Brickyard 400 - jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów w pucharowej serii NASCAR.

Kierowca Hendrick Motorsports wygrał po raz 18 w karierze, przerywając długą serię 102 wyścigów bez sukcesu.Burza i ulewa spowodowały wywieszenie czerwonej flagi po 12 okrążeniu. Przerwa trwała godzinę 14 minut. Kyle Busch, triumfator poprzednich dwóch edycji Brickyard 400, startował z pole position i wygrał dwa segmenty, liderując przez 87 okrążeń. Po restarcie na 111 kółku Martin Truex uderzył w Toyotę Buscha na Turn 1. Obydwaj odpadli z rywalizacji.Kasey Kahne miał szczęście zaliczając pit stop na 149 okrążeniu, tuż przed kraksą z udziałem Clinta Bowyera, Kurta Buscha i Erika Jonesa. Dziesiąta neutralizacja zakończyła się czerwoną flagą. Brad Keselowski i Jimmie Johnson poczekali z pit stopem i utrzymali się na czele.Po restarcie prowadził Kahne przed Keselowskim. Na 6 okrążeń przed planowaną metą Kyle Larson uderzył w ścianę. Kolejny restart nastąpił po 158 okrążeniu. Keselowski, Kahne i Johnson jadący dymiącym Chevroletem, wjechali obok siebie w Turn 3. Johnson wpadł w poślizg na własnym oleju i rozbił samochód. Zarządzono dogrywkę.Trevor Bayne został obrócony przed linią start/meta. W karambolu uczestniczyli Austin Dillon, Hamlin, Gase, Blaney, Almirola, Gaulding i McDowell. Na 163 okrążeniu wywieszono czerwoną flagę.Brad Keselowski wybrał zewnętrzną - i przegrał restart z Kahnem. Lider przejechał linię dogrywki, nim ukazała się żółta flaga. Na przeciwległej prostej rozbili się Denny Hamlin, Paul Menard i Ty Dillon.