Zwycięstwo Błażka i Lisowskiego

Maciej Błażek i Mateusz Lisowski wygrali pierwszy wyścig GT Cup Open Europe na Circuit Paul Ricard.

Urzędujący mistrzowie Polski Endurance wyprzedzili o 5,3 sekundy Andrzeja Lewandowskiego, najlepszego w Am. Maciej Darmetko i Artur Janosz stanęli na trzecim stopniu podium w Pro-Am. Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski zdobyli punkty za czwarte miejsce w klasie.

Po starcie Dino Zamparelli miał za sobą Artura Janosza, Macieja Błażka i Andrzeja Lewandowskiego. Fernando Navarrete Jr wyprzedził Lewandowskiego i Błażka. Zamparelli zaliczył pit stop po 12, Janosz po 13 okrążeniu.

Jan Klingelnberg opuścił tor na zakręcie 12, spadając na koniec dziesiątki. Od 14 okrążenia prowadził Mateusz Lisowski - przed Lewandowskim, Darmetką i Verdonckiem.

Nico Verdonck odebrał trzecie miejsce Maciejowi Darmetce. Jan Antoszewski wygrał pojedynki z Fernando Fortesem i Stefano Bozzonim.