Zwycięstwo przed powrotem ojca

Niecałą dobę po informacji o powrocie na tor Billa Eliotta (62-latek zaliczy rundę Xfinity Series na Road America), syn mistrza z 1988 roku, Chase Eliott odniósł na Watkins Glen International pierwsze zwycięstwo w pucharowej serii NASCAR.

22-letni kierowca Hendrick Motorsports świętował sukces w 99 starcie, po ośmiu drugich miejscach. Dla zespołu Ricka Hendricka to 250 wygrana w ekstraklasie NASCAR.

Denny Hamlin wywalczył pole position i prowadził do drugiego okrążenia, gdy Kyle Busch minął kolegę z JGR. Joey Logano rozbił Forda na Turn 6. Martin Truex nie zjechal na pit stop i wygrał Stage 1 - z 13-sekundową przewagą nad Jimmie Johnsonem. Następne miejsca zajęli William Byron, Michael McDowell i Brad Keselowski.

Po ostrej walce w drugim segmencie Chase Elliott pokonał Kyle'a Buscha. Za nimi finiszowali Denny Hamlin, Erik Jones i Martin Truex. W trakcie pit stopów podczas neutralizacji spowodowanej przez Matta DiBenedetto, mechanik Hamlina został uderzony kołem, a mechanik Eliotta przeleciał przez maskę Chevroleta. Kyle Busch musiał wrócić do depo, ponieważ nie wlano całego paliwa. Lider przez 31 okrążeń, Kyle spadł na 19 miejsce.

Po restarcie (59), Chase Elliott uciekał przed Austinem Dillonem, Kurtem Buschem i Martinem Truexem. Na następnym okrążeniu Truex przejął P2 i naciskał lidera. W trakcie ostatniego okrążenia w Toyocie z numerem 78 kończyło się paliwo, ale Truex uratował drugie miejsce.