Życiowe wyniki na Lausitzringu

Mariusz Górecki i Wojciech Karwan z Atlas Ward Motorsport uzyskali życiowe wyniki w sobotnich wyścigach Porsche Sports Cup na Lausitzringu.

Porsche Sports Cup, Lausitzring, Start Race 1

W pierwszym wyścigu Porsche Sprint GT Mariusz Górecki wywalczył drugie miejsce w klasie 2f, naciskając lidera punktacji, Lorenza Stegmanna, który ostatnio startował w Carrera Cup w Le Mans. Wojciech Karwan dotarł do mety jako szósty, tuż przed Pawłem Ziemianem.

Pierwszy raz w historii Porsche Sports Cup rozegrano dodatkowy, nocny wyścig. Mariusz Górecki został uderzony przez rywala na pierwszym zakręcie. Paweł Ziemian był czwarty w 2f, Wojciech Karwan - piąty.

Piotr Wójcik zastępuje Roberta Lukasa w pucharowym Porsche Förch Racing. Po starcie z 11 pola, w pierwszym wyścigu Porsche Sprint Challenge Wójcik zajął 10 miejsce w klasie 5c. W nocnym wyścigu został uderzony, stąd 15 pozycja ze stratą okrążenia.

Förch Racing oraz Atlas Ward Motorsport zapraszają do śledzenia niedzielnej rywalizacji na żywo pod linkiem http://www.wige-livetiming.de/porsche.html