Albon straszy Russella

Po zwycięstwie w Soczi, czwartym w sezonie, Alexander Albon został wiceliderem FIA Formula 2 Championship.

Kierowca DAMS wyprzedził o 11,3 sekundy kolegę z zespołu, Nicholasa Latifiego. Trzeci stopień podium przypadł posiadaczowi pole position, Nyckowi de Vriesowi. Lider mistrzostw, George Russell zdobył punkty za czwartą lokatę.

Aitken, Fuoco, Kari, Fukuzumi, Boccolacci, Markiełow i Maini wystartowali na miękkich oponach, reszta wybrała supermiękkie. Sean Gelael nie ruszył na okrążenie formujące i został zepchnięty do depo. Po starcie prowadził de Vries przed Russellem, Albonem, Latifim, Norrisem, Fuoco i Aitkenem. Luca Ghiotto zjechał po kolizji z Tadasuke Makino.

Artiom Markiełow startujący z 19 pola, na 7 okrążeniu został liderem wyścigu. Do 9 kółka posiadacze supermiękkich opon zaliczyli pit stopy. Lando Norris ruszył z odkręconym prawym przednim kołem i zatrzymał się w depo. Nyck de Vries po pit stopie spadł za Alexa Albona.

Markiełow zjechał po 19 okrążeniu - i zaskoczył mechaników Russian Time. Po dużej stracie Rosjanin wrócił na tor jako dwunasty. Antonio Fuoco oddał prowadzenie Alexowi Albonowi, zaliczając pit stop po 23 okrążeniu. De Vries i Latifi minęli Fukuzumiego, a na 26  kółku zamienili się miejscami.