Dublet Mücke Motorsport

Berliński zespół BWT Mücke Motorsport ustrzelił dublet w drugim wyścigu mistrzostw ZEA F4 na Dubai Autodrome.

Joshua Duerksen odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie i objął prowadzenie w punktacji. Nico Göhler finiszował 0,3 sekundy za kierowcą z Asunción. Na trzecim stopniu podium stanął Shihab al-Habsi. Filip Kaminiarz startujący z 11 pola, zdobył punkty za 9 miejsce.

Po odwróceniu pól dla czołowej szóstki Nico Göhler ruszał z pole position. 15-latek utrzymał się na czele stawki - za sobą miał Duerksena, Villanuevę, Nanniniego i al-Habsiego. Filip Kaminiarz awansował na P8, po czym przegrał pojedynki z van der Helmem (2) i Marinangelim (5).

Na 8 okrążeniu Joshua Duerksen wyprzedził Nico Göhlera. Rafa Villanueva zjechał po kontakcie z Tatuusem Lucasa Roya na zakręcie 10 (9).