Gwiazda wyścigów górskich wygrywa w Le Mans

Siedmiokrotny mistrz Francji w wyścigach górskich, Nicolas Schatz i jadący na pierwszej zmianie Adrien Chila wygrali pierwszy wyścig Road to Le Mans na Circuit de la Sarthe.

#13 Inter Europol Competition Ligier JS P3 Nissan: Martin Hippe, Nigel Moore

Autor zdjęcia: Alessio Morgese / Luca Rossini / E-mage

Pierwsze pięć miejsc zajęły Normy M30. Duet Graff Racing wyprzedził Marcello Marateotto i Marco Cencettiego z DKR Engineering oraz Anthony'ego Wellsa i Colina Noble'a z Nielsen Racing. Na 22 miejscu w klasie LMP3 znaleźli się Simon Phillips i Phlippe Bourgois z Inter Europol Competition.

Phillips startujący z 43 pola w generalce, 28 w klasie, został obrócony na szykanie Forda przez Bentleya Jana Lammersa. Do 5 okrążenia prowadził Yann Ehrlacher w Normie M Racing. Norma Adriena Trouilleta uderzyła w ścianę na zakręcie Corvette. Pojawił się Safety Car, a neutralizację wykorzystano do pit stopów.

Po restarcie (7) Duncan Tappy wyprzedził Jima McGuire'a i Laurenta Millarę. Anglik z Lanan Racing objął prowadzenie. Nicolas Schatz awansował na P2. Po 9 okrążeniu Tappy zjechał na drive through. Karę nałożono za kolizję na pit lane.