Heidorn mistrzem, najlepszy wynik Rogalskiego

Po wygraniu na Nürburgringu dziesiątego z jedenastu wyścigów Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, Kris Heidorn zapewnił sobie końcowy sukces w pucharze.

Robin Rogalski finiszował jako drugi, ze stratą 6,9 sekundy do 29-latka z Neustadt am Rübenberge. Dla Rogalskiego to najlepszy wynik w sezonie - i trzecie podium. Mike Hesse sprawił sobie trzecim miejscem prezent na 24 urodziny. Jędrzej Szcześniak zajął czwartą lokatę. Bartosz Paziewski był siódmy.

Heidorn prowadził od startu mając za sobą Schneidera, Citignolę, Hessego i Rogalskiego. Ruszający z trzeciego pola Przemysław Pieniążek ukończył pierwsze okrążenie jako dziesiąty.

Na drugim kółku Rogalski brawurowo wyprzedził Hessego i Citignolę. Bartosz Paziewski po kontakcie na szykanie spadł na ósmą pozycję. Fabio Citignola wykonał obrót.

Na trzecim okrążeniu Paziewski ściął szykanę Veedol. Jędrzej Szczesniak tasował się z Felixem van der Ladenem. Przed Veedol Chicane leżał kawałek karoserii Audi van der Ladena i na 10 okrążeniu wezwano Safety Car. Wyparowała 2,4-sekundowa przewaga Heidorna.

Restart nastąpił po 12 okrążeniu. Patrick Schneider zaliczył kontakt z Mike'em Hesse. Vivien Keszthelyi odwiedziła pobocze. Robin Rogalski awansował na drugie, Bartosz Paziewski - na czwarte miejsce. Schneider i Przemysław Pieniążek zjechali do depo.

Paziewski został obrócony przez Keszthelyi, spadając na P9 (16). Na początku następnego okrążenia Węgierka wykonała piruet i znalazła się poza czołową dziesiątką.