Pierwsze zwycięstwo Peugeota

Aurélien Comte zapewnił Peugeotowi pierwsze zwycięstwo w WTCR.

29-letni paryżanin z belgijskiego zespołu DG Sport Compétition, pokonał Yanna Ehrlachera o 4,7 sekundy w drugim wyścigu w Zandvoort. Ehrlacher zbliżył się na jeden punkt do lidera mistrzostw, swojego wujka Yvana Mullera.Comte ruszający z pierwszego rzędu, wygrał start z Jamesem Thompsonem. Za nimi podążali Oriola, Ehrlacher, Bennani, Shedden, Guerrieri i Huff. Na piątym okrążeniu Fabrizio Giovanardi zderzył się z Aurélienem Panisem i wyjechał Safety Car. Neutralizacja trwała do końca 7 kółka.Esteban Guerrieri wyprzedził Gordona Sheddena (10). Yann Ehrlacher wygrał pojedynek z Pepe Oriolą (12). Shedden zrewanżował się Guerrieriemu i odzyskał P6. Na ostatnim okrążeniu Ehrlacher zostawił za sobą Jamesa Thompsona. Yvan Muller wycofał się z wyścigu (9). Najwyżej sklasyfikowany kierowca Hyundaia, Thed Björk zajął 16 miejsce.