Pietrow szalał na lodzie

Witalij Pietrow, który rozpoczynał samochodową karierę od wyścigów na lodzie, okazał się niepokonany na 1590-metrowym torze w Tuszynie pod Moskwą.

Kierowca Renault F1 dwukrotnie zostawił za sobą Davida Coultharda, a następnie wygrał superfinał ze zwycięzcą Gonki Zwiezd, Timurem Sadredinowem. W pokazowych wyścigach używano Renault Sandero.

Po dwóch półgodzinnych wyścigach eliminacyjnych, do finałów Gonki Zwiezd awansowała szóstka kierowców. Siergiej Uspienskij, drugi po starcie, poradził sobie z Nikołajem Karamyszewem i jako zwycięzca doprowadził Saxo do mety pierwszego wyścigu. Uspienskij triumfował w Gonce Zwiezd 1991 i 1993. Trzecia lokata przypadła 20-letniemu Timurowi Sadredinowowi, który w tym roku wrócił do mistrzostw Rosji w wyścigach na lodzie.

W drugim wyścigu, Saxo Sadredinowa uległo awarii, a o wygraną rywalizowali fabryczni kierowcy Łady. Kiryłł Ładygin w końcu zostawił za sobą Dmitrija Bragina, jadącego bliźniaczą Kaliną 1.6. Po ostrej walce, skuteczny okazał się atak Ładygina na ostatnim okrążeniu.

W finale zmierzyli się Ładygin, Bragin, Uspienskij, Sadredinow, Aleksiej Dudukało i Aleksiej Wasiliew. W bilansie sześciu wyścigów przy użyciu pucharowych Loganów, najlepszy był Timur Sadredinow, który już w 2007 roku wygrał Gonkę Zwiezd.