W upale popękał asfalt

Simone Faggioli po raz czwarty, drugi z rzędu wygrał Coppa Bruno Carotti, rundę górskich mistrzostw Europy przeprowadzoną przez Automobile Club Rieti na odcinku drogi państwowej nr 4, ze startem w Lisciano, metą w Terminillo.

Faggioli uzyskał lepszy wynik aż o 22,6 sekundy od swojego ubiegłorocznego rekordu, ale trasę skrócono o 900 m. Z powodu fali upałów, popękał asfalt przed metą.

W ubiegłym roku było chłodno i deszczowo, tym razem kierowcom dokuczał upał. Na starcie rundy mistrzostw Europy i Włoch stanęło 139 samochodów plus 18 pojazdów historycznych, 21 z zakończoną homologacją i jeden Fiat 500 w kategorii Minicar. Simone Faggioli uzyskał w pierwszym podjeździe treningowym 5.40,01, w drugim poprawił na 5.39,07, a w niedzielę w jedynym podjeździe wyścigowym zszedł do 5.01,27.

Drugą lokatę ze stratą 13,59 sekundy zajął Michele Camarlinghi, Toskańczyk jak Faggioli, zwycięzca klasy E2-SC-3000. Najlepszym zagranicznym kierowcą okazał się Otakar Kramsky, dziewiąty w wynikach. Czołową dwudziestkę zamknęło Ferrari 575 GTC Leo Isolaniego, najszybsze poza prototypami i single-seaterami. Rudy Bicciato (Lancer Evo IX), triumfator N-ki podobnie jak w Trento-Bondone, został sklasyfikowany na 34 miejscu. Sześć lokat niżej widnieje w wynikach klient Stohl Racing, Christian Schweiger, któremu przypadło 20 punktów za sukces w grupie A.