Webb królem Magny-Cours

Oliver Webb wygrał dwa z trzech wyścigów British F3 na Circuit de Nevers i po weekendzie w Magny-Cours objął prowadzenie w punktacji.

Łupem 19-latka z Manchesteru padły sobotni wyścig na dystansie 19 okrążeń oraz niedzielne 40-minutowe starcie, kończące imprezę. W porannym sprincie, Jean-Eric Vergne pokonał Webba o 4,2 sekundy.

Vergne sięgnął po podwójne pole position, jednak w sobotę zgasił silnik na starcie i spadł na 15 miejsce. Do mety przebił się na czwartą lokatę. Webb wykorzystał okazję i odniósł pierwsze zwycięstwo w serii. Kolega z Fortec Motorsport, Daniel McKenzie wywalczył rekordowo wysokie trzecie pole, ale na starcie został przyhamowany przez Vergne'a. Druga lokata przypadła Gabrielowi Diasowi, który ruszał z P4.

Webb zbliżył się na punkt do prowadzącego Vergne'a, lecz Francuz skontrował w dramatycznym sprincie. Dojechał drugi do mety, po czym Gabriel Dias otrzymał minutę kary za falstart przy restarcie. Po dwóch okrążeniach wywieszono czerwoną flagę. Dallara Jamesa Calado lądowała w żwirze kołami do góry po kolizji z Jazemanem Jaafarem na nawrocie Adelaide. Malezyjczyk, prowadzący po starcie z pole position, ukończył wyścig jako trzeci, jednak został wykluczony za spowodowanie kraksy Calado.