Simracer górą w Montalegre

Quentin Dall'olmo wygrał drugą rundę World RX Esports Invitational na Pista Automóvel de Montalegre.

Track action

Autor zdjęcia: FIA World Rallycross

Francuski simracer ukończył finał 1,9 sekundy za młodszym bratem Killianem, ale pierwszy na mecie został ukarany doliczeniem 20 sekund. Obsadę podium uzupełnili rajdowcy Jon Armstrong i Mattias Adielsson. Czwartym miejscem zaskoczył debiutant w wirtualnym rallycrossie, Shane van Gisbergen.

Bracia Dall'olmo podzielili się sukcesami w kwalifikacjach. Killian uzyskał najlepszy czas w Q1 i Q4, Quentin - w Q2 i Q3. Z następnych miejsc do półfinałów awansowali Lukáš Matěja, Jon Armstrong, Timmy Hansen, Mattias Adielsson, Shane van Gisbergen, Henrik Krogstad, Rokas Baciuška i Kevin Hansen.

Matěja wykonał obrót na początku pierwszego półfinału, ale przejął P3 w końcowych wynikach dzięki 5-sekundowym karom dla Baciuški i Timmy'ego Hansena. Awans wywalczyli Quentin Dall'olmo i Shane van Gisbergen. Z drugiego półfinału przeszli Killian Dall'olmo, Armstrong i Adielsson. Kevin Hansen otrzymał 5 sekund kary i spadł na P5.

Finałowy wyścig uatrakcyjniły deszczowe warunki. Killian Dall'olmo wygrał start i skierował się na Joker Lap. Van Gisbergen i Adielsson zaliczyli dwa kontakty. Prowadzący Quentin Dall'olmo przejechał dłuższą pętlę na przedostatnim okrążeniu, wracając za Peugeotem brata.