Basz jedenasty w Winter Cup

Karol Basz zajął 11 lokatę w Winter Cup, kończąc finałowy wyścig na 8 pozycji.

Igor Waliłko, 29 w finale KF3, został sklasyfikowany na 30 miejscu w 15 edycji Pucharu Zimowego w Lonato. Jakub Dalewski odpadł na początku repasażu KF2 (33). Aleksander Kowalski zakończył występ w KF3 po wyścigach w grupach (78).

W tradycyjnym otwarciu międzynarodowego sezonu kartingowego uczestniczyło 246 zawodników. Zespół Roberta Kubicy wystawił w KF2 Karola Basza i Austriaka Thomasa Jägera (66 miejsce po wyścigach w grupach). Basz, szósty w grupie, czyli 17 w czasówce, trzykrotnie kończył na drugim miejscu wyścigi kwalifikacyjne, a w sumie zajął 16 miejsce po kwalifikacjach. W przedfinale był 17, zaś w finałowym wyścigu awansował do ósemki.

13-letni Igor Waliłko popisał się 7 wynikiem w czasówce (trzecim w grupie). W kwalifikacjach był kolejno ósmy, drugi, jedenasty, siódmy i 38, w sumie kończąc tę fazę zawodów na 28 pozycji. 28 w prefinale, finał ukończył na 29 miejscu.

Zespół Birela, po raz pierwszy korzystający z silników własnej konstrukcji BMB, podwójnie wygrał klasę Super KF. Po nieudanej czasówce na mokrym torze i kolizji w kwalifikacjach, Libor Toman przebił się w prefinale z 15 miejsca na piąte, a w decydującym wyścigu pokonał o 0,263 sekundy kolegę z teamu, Sauro Cesettiego.

Drugim miejscem w KF3 rozpoczął karierę w zespole CRG Max Verstappen, 12-letni syn Josa Verstappena i Sophie Kumpen.