Gosia podbiła Lonato

Małgorzata Rdest zrobiła furorę podczas czwartej rundy mistrzostw Włoch w Lonato.

18-latka stanęła na podium w drugim wyścigu KF2, przegrywając jedynie z Marco Morettim i liderem mistrzostw, Alessio Santillim, wybranym po Viterbo do Ferrari Driver Academy. Po Lonato, do szkółki Ferrari prowadzonej przez Lucę Baldisserriego, wyselekcjonowana zostanie kolejna trójka młodych talentów (roczniki 1995-98).

= Zawody w Lonato na długo utkwią w mojej pamięci, właśnie z powodu pierwszego zagranicznego podium. Jestem strasznie szczęśliwa - mówi Gosia Rdest. - Szkoda, że nie udało mi się utrzymać pierwszego miejsca w niedzielnym wyścigu, ale trzecie to też świetny wynik. Bardzo dziękuję teamowi LC Racing za przygotowanie sprzętu i strategii. Słowa uznania dla rodziny, która zawsze motywuje mnie do walki o jak najwyższe lokaty.

Na torze South Garda ścigało się pięcioro Polaków. Marcel Grudziński, szósty w czasówce Mini 60, w ostatnim wyścigu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce, ale w poprzednich miał mniej szczęścia (16-12) i przypadło mu 18 pole startowe w pierwszym finale. Piętnasty na mecie, Marcel nie ukończył drugiego wyścigu. Tomasz Czajkowski zajął 12 lokatę w repasażu KF3. Jakub Głowacki finiszował jako dwunasty i piętnasty w KZ2 - przed Piotrem Dobiją z RK Kart.