Kartingowy sezon zakończony!

Sezon kartingowy dla zawodników startujących w Kartingowych Mistrzostwach Polski grupy A dobiegł końca - w kilku klasach walka o tytuły mistrzowskie trwała do ostatnich metrów.

Kategoria Kadet 60A - tutaj zawodnicy startowali na kartach z silnikami Comer 60. Tytuł Mistrza Polski w tej kategorii obronił mistrz z poprzedniego roku Hubert Cebulski z Automobilklubu Wielkopolskiego. Tytuły V-ce Mistrzowskie przypadły Patrykowi Fedanowi (Taboss Kart) oraz Aleksandrowi Zawadzie (A.Radomski).

Kategoria Kadet 60B. Ta kategoria to miejsce dla zawodników posiadających karty z silnikami Parilla 60. Tytuł zdecydowanie zdobył Daniel Fuchs z Automobilklubu Wielkopolskiego wygrywając 5 z 8 rund. V-ce Mistrzami zostali Kajetan Nicoń i Anis Jarkow (obaj A.Wielkopolski).

Kategoria kadet 80. W tej klasie startowały karty na silnikach Comer 80.

Mistrzostwo w tej kategorii zdobył Hubert Cebulski z Automobilklubu Wielkopolskiego. V-ce Mistrzami zostali Artur Równiatka (A.Wielkopolski) oraz Paweł Wysmyk (A.Rzemieślnik).

Kategoria Intercontinental A Junior. Zawodnicy w tej klasie startowali gokartami z silnikami o pojemności 100ccm ze zwężką na gazniku 18mm. Tutaj tytuł Mistrza zdobywa, wygrywając 5 rund, Michał Słomian z Automobilklubu Dolnośląskiego. V-ce Mistrzostwo zdobyła Natalia Kowalska (KKK Center Karting) i Jonas Gielzinis z Litwy.

Kategoria Intercontinental A. Zawodnicy ścigali sie na kartach z silnikami o pojemności 100ccm. Mistrzem został, najbardziej doświadczony zawodnik tej kategorii, Artur Chmielewski z Automobilklubu Zielonogórskiego. V-ce Mistrzami zostali Jakub Buziuk (Krak Kart) i Marcin Scheffler (A.Wielkopolski).

Kategoria Intercontinental C 125. Najszybsza i wymagająca największych umiejętności kategoria, w której zawodnicy ścigają się w tych mistrzostwach. Kierowcy startują na kartach z silnikami chłodzonymi płynem o mocy ok. 45 KM i wyposażonych w 6 stopniową skrzynię biegów. W tej kategorii tytuł Mistrza Polski zdobył, reprezentujący barwy zespołu Hołowczyc Management, Jakub Marcinkiewicz z Automobilklubu Polskiego. Młodszy brat kierowcy wyścigowego Macieja Marcinkiewicza zakończył zwycięstwem trzy rundy mistrzostw. V-ce Mistrzem został Tomasz Strozik (A.Rzemieślnik).

Poprzedni artykuł VII runda Kartingowych Mistrzostw Polski.