Pierwsza wygrana Kelly'ego

Donagh Kelly odniósł pierwsze zwycięstwo w Irish Tarmac Rally Championship.

Kierowca z Donegal jadący Focusem 07 - samochodem Mikko Hirvonena z 2008 roku - triumfował w Galway International Rally. Pięciokrotny mistrz serii, Eugene Donnelly ustąpił Kelly'emu o 39,2 sekundy i pokonał o siedem dziesiątych Sama Moffetta. Młodszy brat Sama, Josh Moffett pierwszy raz korzystający z Fiesty WRC w Irish Tarmac, zajął czwarte miejsce wyprzedzając urzędującego mistrza Declana Boyle'a.Po sześciu sobotnich oesach Kelly oddalił się od Donnelly'ego na 38,2 sekundy. Pierwszy lider rajdu, Declan Boyle nie uruchomił silnika przed startem OS3, otrzymał 3 minuty kary i spadł na piąte miejsce. Garry Jennings przewodził pogoni za Kellym, nim wylądował w rowie przed metą OS5.Dzisiaj na trasie pojawiły się lód i mgła. Donagh Kelly jadący jako pierwszy, wygrał dwa oesy, podobnie jak Declan Boyle. Eugene Donnelly, najszybszy na trzech próbach, po końcowym odcinku odebrał drugie miejsce Samowi Moffettowi.Jonathan Greer prezentujący w Irish Tarmac nowego Citroëna DS3 R5, zajął siódmą lokatę, pierwszą w klasie 5. Marcin Mleczko i Tomasz Bachor rywalizujący Oplem Corsą w kategorii National, odpadli na OS7 tracąc trzecie miejsce w klasie 9