Pierwszy rajdowy tytuł Kristofferssona

1 lut 2019, 15:36

Johan Kristoffersson sięgnął po pierwszy tytuł w rajdach samochodowych.

Dwukrotny mistrz świata w rallycrossie, dwukrotny czempion STCC, mistrz Superstars Series i trzykrotny triumfator Carrera Cup Scandinavia, 30-latek z Arvki został mistrzem Szwecji w zimowym rallysprincie. Pilotowany przez Stiga Rune Skjærmoena, Kristoffersson pokonał w finale Patrika Flodina o 7,7, Mattiasa Adielssona o 8,5 sekundy.

Czołowa ósemka z kwalifikacji dwukrotnie przejeżdżała 4-kilometrowy oes. W pierwszej próbie Polo Kristofferssona okazało się szybsze o 1,3 sekundy od Fabii Flodina, o 4,9 s od C3 Adielssona. W powróce Kristoffersson poprawił się o osiem dziesiątych. Adielsson uzyskał drugi czas (+3,6). Flodin, który odwiedził rów, był czwarty w wynikach (+6,4) - za Michaelem Wikströmem w Focusie WRC (+5,4).

Mistrzami 2WD zostali Daniel Röjsel i Mikael Johansson (Corsa) - z przewagą 0,5 s nad Niklasem Häggiem i Tonim Sundkvistem (Golf).

Dramatyczny przebieg miał finał zimowych mistrzostw Szwecji w rallycrossie, rozgrywanych w Supercar Lites. Prowadzący od startu Sebastian Eriksson zaliczył Joker Lap na ostatnim okrążeniu - i wyjechał za Oliverem Erikssonem, ale Oliver wpadł w śnieg na następnym zakręcie. Za Sebastianem finiszował Pelle Wilén. Czwarty finalista, Kevin Eriksson miał kłopoty z Fiestą na pierwszym okrążeniu. Kevin Hansen odpadł w pierwszym półfinale.