Rajd Śląska zakończył sezon

Rajd Śląska zakończył tegoroczne Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski.Finałową rundę sezonu wygrali Tomasz Kasperczyk i Damian Syty przypieczętowując tym samym wicemistrzostwo Polski.

Do samej mety rajdu trwała walka o mistrzostwo w klasie Open N. Ostatecznie z tytułu mogą cieszyć się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. W rajdzie zajęli drugie miejsce (+1:55.9).Łukasz Kotarba i Grzegorz Dachowski skompletowali trójkę w rajdzie i zajęli drugie miejsce w klasie Open N. Metę ostatniego oesu ukończyli z otwartą maską, co skutecznie przeszkodziło im w walce o tytuł z Miko Marczykiem (+2:11.8).Dominik Butvilas i Kamil Heller po ostatnim odcinku specjalnym wskoczyli na czwarte miejsce w rajdzie (+3.13.1). Pokonali Marcina Słobodziana i Jakuba Wróbla o 3.8s. Załoga Subaru Poland Rally Team skompletowała w Rajdzie Śląska obsadę podium w Open N.Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz ukończyli rajd na szóstym miejscu (+5:34.2), pierwszym w ośce i klasie 4. Tym samym w sezonie 2017 zostali mistrzami Polski w 2WD oraz klasie 4.Jacek Jurecki z Michałem Trelą zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji, drugiej w ośce i klasie 4. Byli 10.8s za Tomaszem Grycem.Grzegorz Bonder i Jakub Gerber zajęli ósme miejsce i samotnie osiągnęli metę rajdu w klasie 3 (+6.52.6), zajmując trzecią pozycję w 2WD.Dziewiąta załoga rajdu to Paweł Krysiak i Paweł Gacek, zwycięzcy w 4FPodium klasy 4 skompletowali Dariusz Lamot i Jarosław Hryniuk, zamykając czołową dziesiątkę.Kamil Bolek z Mateuszem Martynkiem po ostatnim odcinku wskoczyli na jedenaste miejsce.  Za nimi sklasyfikowano pierwszą załogę Open 2WD – Andrzeja Borkowskiego z Bożydarem Grzywaczewskim, Jacka Poloka z Katarzyną Pytel-Majkowską, drugich w 4F oraz Tomasza Kwiędacza i Daniela Leśniaka.Robert Halicki z Tomaszem Tkaczem zarobili w końcówce rajdu dwie i pół minuty kary za spóźnienie, ostatecznie zajmując drugie miejsce w Open 2WD, gdzie obsadę podium skompletowali Szymon Rusin z Pawłem Ferdekiem.Na podium w klasie HR4 stanęli: Tomasz Sztwiertnia/Sebastian Dwornik, Bartłomiej Fizia/Wojciech Kolaczek, Marcin Kurp/Sebastian Wach. W HR3 sklasyfikowaną jedną załogę: Radosław Pogan/Kamil Kozdroń. Tomasz Grychtoł i Robert Kosair ukończyli rajd w HR+30.Najszybszy na Power Stage był Tomasz Kasperczyk. Pokonał Dominika Butvilasa o 6.3s i Miko Marczyka o 16.7s. Kolejne miejsca zajęli: Kotarba (+18.4s), Słobodzian (+20.4s), Gryc (+34.3s), Jurecki (+39.8s), Maj (+40.7s), Halicki (+41s), Bonder (+43.5s).…pełną klasyfikację sezonu w generalce oraz klasach podamy w oddzielnym artykulefot. Maciej Niechwiadowicz