Swaanen mistrzem Holandii

Jeroen Swaanen siódmy raz w tym sezonie sięgnął po 100 punktów - i na mecie Conrad Euregio Rally świętował sukces w otwartych mistrzostwach Holandii.

Kierowca Imprezy S14 z Imex Racing, wyprzedził o minutę Rene Kuipersa w bliźniaczym Subaru. Na trzeci stopień podium dotarł Faron van Lieshout, zwycięzca N-ki.

Na końcową rundę do Hengelo przybyło 58 załóg. Cztery dysponowały samochodami WRC. Rywalami Swaanena i Kuipersa byli kierowcy Wevers Sport - Gert Huzink (Impreza S12) i Eric Bolhaar (Fabia). Huzink, który jako jedyny mógł odebrać tytuł Swaanenowi, wpadł do rowu na trzecim zakręcie OS 1. Bolhaar wygrał OS 2 i zajmował trzecie miejsce do ciężkiej kraksy na OS 6, kończącym sobotni program.

Rene Kuipers rozpoczął od najlepszego czasu na najdłuższym pierwszego dnia, 12,6-kilometrowym Conrad 1, a od OS 3 rządził na trasie Jeroen Swaanen, który wygrał dziesięć odcinków z rzędu. Jako czwarty finiszował Bob de Jong, mistrz Holandii w narodowej klasyfikacji i czempion Dywizji 2.