-
-

Perfekcyjny początek Timmy'ego Hansena

5 kwi 2019, 15:58

Szybszy o 45 tysięcznych niż w Q1, Timmy Hansen wygrał również drugie kwalifikacje w Abu Zabi.

Kolejne miejsca w Q2 zajęli Andreas Bakkerud, Reinis Nitišs, Niclas Grönholm, Anton Marklund i Kevin Hansen. Po piątkowej części World RX of Abu Dhabi Timmy wyprzedza o 16 punktów Bakkeruda, o siedemnaście Kevina Hansena, o osiemnaście Grönholma.

Drugie kwalifikacje przeprowadzono przy sztucznym świetle. Timmy Hansen startujący z P5, objął prowadzenie na początku pierwszego wyścigu, po Joker Lapie znalazł się tuż przed Audi Andreasa Bakkeruda i osiągnął metę z przewagą 0,266 s nad Norwegiem. Za nimi finiszowali Niclas Grönholm (+0,663), Kevin Hansen (+1,535) i Timo Scheider (+5,884).

- To bardzo, bardzo dobre rozpoczęcie mistrzostw. Jestem super zadowolony! - powiedział Timmy Hansen.

Start do drugiego wyścigu również wygrał posiadacz P5 - Anton Marklund. Początkowo drugi, Timur Timerzjanow przebił lewe przednie koło. Jānis Baumanis po kontakcie wyprzedził Guerlaina Chicherita. Łotysz i Francuz ostro walczyli przez pół okrążenia, co wykorzystał Marklund. Strata Baumanisa na mecie wyniosła 2,314 sekundy. Chicherit (+2,911), Szabó (+3,293) i Timerzjanow (+7,374) uzupełnili wyniki..

Problem techniczny wyeliminował Olivera Benneta przed wyścigiem 3. Na pierwszym zakręcie Reinis Nitišs przepchał się na P1. Łotysz uzyskał trzeci czas kwalifikacji - i najlepszy czas okrążenia (43,282). Rokas Baciuška (+2,801) zostawił za sobą Liama Dorana (+8,213).

Na zakończenie dnia norweski rajdowiec Pål Try wygrał pojedynek z dwoma Clio. Cyril Raymond miał kłopoty z zawieszeniem i zjechał po dwóch okrążeniach. Guillaume De Ridder zakończył ściganie o jedno kółko za wcześnie - i Try wyprzedził Clio z cieknącą chłodnicą.

- Jestem tu nowy i po prostu jadę za innymi - wyjaśnił Pål Try. - Powiedzieli mi przez radio, że to jeszcze nie koniec wyścigu i dlatego wygrałem.