:
09 Sekundy

Sonik: To jest początek Rajdu Dakar

8 sty 2019, 10:08

Nasser Al Attiyah, podobnie jak przed rokiem rozpoczął Dakar od zwycięstwa na pierwszym etapie pomiędzy Limą i Pisco.

Katarczyk uzyskał 1’59’’ przewagi nad Carlosem Sainzem. Doskonale spisali się Kuba Przygoński i Tom Colsoul. Załoga Orlen Teamu błysnęła trzecim miejscem.Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski osiągnęli metę na 20. miejscu, a Aron Domżała z Maciejem Martonem zajęli 23 lokatę. W kategorii UTV Szymon Gospodarczyk jako pilot Meksykanina Santiago Creela zajął 24. pozycję, a debiutujący w Dakarze Maciej Domżała z doświadczonym Rafałem Martonem ukończyli etap na 27 miejscu.Joan Barreda odniósł 23. zwycięstwo etapowe w swojej dakarowej karierze. Drugi na mecie Pablo Quintanilla stracił 1’34’’ na stosunkowo krótkim, 84-kilometrowym odcinku specjalnym. Dobry początek Dakaru dla motocyklistów Orlen Teamu – Adam Tomiczek zajął 26 miejsce, a Maciej Giemza był tuż za nim.- Cieszy doskonały wynik Kuby Przygońskiego, który był trzeci, przegrywając dosłownie o sekundy z dwukrotnym mistrzem świata Carlosem Sainzem, którego ksywka brzmi El Matador. Chyba już czas, żeby Kuba Przygoński dostał swoją ksywkę stosowną do prędkości, z jaką pędzi przez pustynię - mówił Rafał Sonik.

Dakar: Etap 2