Antoszewski drugi na Hungaroringu

Po starcie z piątego pola, Jan Antoszewski wywalczył drugie miejsce w pierwszym wyścigu Swift Cup Europe na Hungaroringu.

Poznaniak powiększył przewagę w łącznej klasyfikacji do 28,5 punktu. Posiadacz pole position, István Bernula prowadził przez cały dystans, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Na trzecim stopniu podium stanął Bendegúz Molnár.

Antoszewski ukończył pierwsze okrążenie jako czwarty, a potem wyprzedził Ádáma Lengyela (3) i Bendegúza Molnára (5). Finiszował tuż za Istvánem Bernulą.

Maciej Banaś zdobył punkty za 12 lokatę. Na drugim okrążeniu 12-latek spadł na P16, ale w dalszej części wyścigu ostro walczył i zostawił za sobą Zoltána Bernátha (5), Gábora Együda (6) i László Ácsa (9). Ács, który odzyskał stracone miejsce (12), na ostatnim okrążeniu ponownie musiał uznać wyższość Banasia.