Duża przewaga Drotára

Mistrz GSMP 2016, Igor Drotár wygrał sobotnią część 44.

Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. 63-letni Słowak z z Preszowa wyprzedził Dubaia o 5,379 sekundy. Waldemar Kluza rozminął się z drugim miejscem o 21 setnych.W pierwszym podjeździe wyścigowym Věroslav Cvrček (2.17,426) pokonał Drotára o 1,307 s, ale Fabia z Rexteam uległa awarii. Kolejne miejsca w pierwszym podjeździe zajęli Ronnie Bratschi (+4,763), Dubai (+4,783), Waldemar Kluza (+5,016), Michał Ratajczyk (+7,257) i Szymon Łukaszczyk (+7,324).Drugi podjazd przerwano po pożarze na PO6. Drotárowi wystarczyło do zwycięstwa 2.20,406. Kluza stracił 1,880, Dubai 1,903, Nikołaj Zlatkow 2,201, Ratajczyk 2,337, Bratschi 2,388 sekundy.

W grupie A najlepszy był Szymon Piękoś, w A/PL Michał Żywarski, w E0/PL Mariusz Biały, w grupie N - Peter Jureňa.

Najszybszy w pierwszym podjeździe, Marian Czapka ustąpił tylko single-seaterowi Miroslava Čiliaka w klasyfikacji HHCC. Kierowca Porsche 928S wygrał kategorię 3 i klasę C3+2000.