P6 po ostrej walce

Po drugim zwycięstwie w odstępie 17 godzin, Mikel Azcona został nowym liderem Audi Sport TT Cup.

21-letni Bask minął metę drugiego wyścigu na Nürburgringu 6,1 sekundy przed Tommaso Moscą. Na trzecim stopniu podium stanął Kevin Arnold. Gosia Rdest wywalczyła szóste miejsce - i jest piąta w punktacji.Fabienne Wohlwend, a następnie Marco Melandri wykonali obrót na okrążeniu formującym. Po starcie prowadził Acona przed Moscą, Dontje i Arnoldem. Fabian Vettel i Marco Melandri kręcili się na Mercedes Arena. Vivien Keszthelyi uderzyła w Audi włoskiego motocyklisty. Mike Beckhusen rozbił przód po kontakcie z Fabienne Wohlwend. Wyjechał Safety Car.Restart nastąpił po 5 okrążeniu. Gosia Rdest startująca z 7 pola, widniała na P6. Philip Ellis wyprzedził Vettela i Brandta, na 10 okrążeniu doganiając Gosię. Następnie Yannik Brandt minął Ellisa. Milan Dontje, trzeci w klejce, zwolnił dymiącym Audi i zablokował Gosię, co wykorzystali Brandt i Ellis.Na 14 okrążeniu Ellis ponownie zostawił za sobą Brandta. Szwajcar wypchnął Gosię Rdest na pobocze, ale przegrał pojedynek z Polką o szóstą lokatę (15).