Vernay królem Monzy

Jean-Karl Vernay wywiózł 55 punktów z Monzy i awansował na pozycję wicelidera TCR Europe.

W drugim wyścigu za Audi Leopard Lukoil Team finiszowały Hondy Josha Filesa i Attili Tassiego. Prowadzący w punktacji Mikel Azcona zajął piąte miejsce - za Maxime Pottym.

Francisco Abreu ustawił Peugeota na pole position i po starcie utrzymał się na czele. Za Portugalczykiem ze Sports & You podążali Vernay, Files, Potty, Ascona i Tassi. Benjamin Lessennes spadł z drugiego miejsca na dziesiąte. Zakończyli występ Stefano Comini i Dušan Borković, który przebił oponę.

Jens Reno Møller uderzył w barierę po kolizji z Dannym Kroesem. Na 4 okrążeniu pojawił się Safety Car. Kroesa ukarano drive through. Po restarcie Maxime Potty i Francisco Abreu zaliczyli kontakt na szykanie. Abreu spadł na ósme miejsce. Josh Files awansował na trzecie.

Benjamin Lessennes został skierowany przez Abreu na barierę podczas siódmego przejazdu Variante Ascari. Od 7 do 10 okrążenia ponownie dyktował tempo Safety Car. Abreu ukarano 10-sekundowym stop & go, zamienionym na 40 sekund. Portugalczyk spadł z piątego na 21 miejsce.