Wyprzedził niemal wszystkich

Marcin Jedliński startujący z 29 pola, przebił się na drugie miejsce w drugim sprincie mistrzostw CEZ na Hungaroringu.

Autor najszybszego okrążenia (1.46,428 - o sekundę lepiej niż drugi rezultat), Jedliński finiszował 2,2 sekundy za Richardem Chladem juniorem. Zeljko Drmic z Förch Racing dotarł do mety jako siódmy. Stanisław Jedliński zajął dziesiąte miejsce w klasie. Jakub Wyszomirski był szósty w D4-3500.Na starcie zabrakło Roberta Lukasa. Josef Záruba prowadził po pierwszym okrążeniu. Marcin Jedliński awansował na 13 lokatę, a po dwóch kółkach był już w czołowej dziesiątce. Potem wyprzedził Kubasa (4), Miro Konôpkę, Lisę (5), Drmica i Waszka (6). Richard Chlad Jr odebrał prowadzenie Josefowi Zárubie (8). Marcin Jedliński utknął za Huracánem Maťo Konôpki, ale na 11 okrążeniu poradził sobie ze Słowakiem. Skapitulowali również Knoll i Záruba (12). Chlad Jr uciekł na 3,5 sekundy - 1,1 s stracił do Jedlińskiego na ostatnim okrążeniu.

W sprincie D4-2000 Sebastian Kołakowski ponownie wygrał klasę Renault Clio III Cup - i zajął siódme miejsce w CEZ.