Więcej wiadomości

Siatka
Lista

Habaj i Dymurski wygrywają Rajd Azorów

Łukasz Habaj pilotowany przez Daniela Dymurskiego wygrał Rajd Azorów, który był dla niego 22 startem w mistrzostwach Europy. Kierowca Skody Fabii R5 został także pierwszym liderem klasyfikacji sezonu. Biało-czerwony duet po trzech dniach rywalizacji okazał się lepszy od Ricardo Moury i Antonio Costy (+8,4). Na ostatnim odcinku specjalnym kraksę miał Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov.

Habaj liderem przed ostatnim oesem

Łukasz Habaj, który uzyskał drugi czas na drugim przejeździe odcinka Graminhais, wykorzystał przebitą oponę w aucie Aleksieja Łukjaniuka i został liderem Rajdu Azorów przed ostatnim oesem rywalizacji. Polak na 24-kilometrowej próbie uległ Ricardo Mourze (+4,4). Rosjanin stracił blisko półtorej minuty.

Mgła i deszcz wyzwaniem dla zawodników

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov kontrolują sytuację na trasach Rajdu Azorów i przed ostatnią pętlą rywalizacji, która będzie składać się z dwóch odcinków specjalnych, pewnie przewodzą stawce zawodników. Mistrzowie Europy mają 43 sekundy przewagi nad świetnie spisującymi się Łukaszem Habajem i Danielem Dymurskim. Najniższy stopień podium jak na razie należy do duetu Moura/Costa (+1:06,0). Nad dzisiejszymi odcinkami pada deszcz, a trasa jest spowita gęstą mgłą.

Ślisko na Tronqueirze

Ricardo Teodosio został pierwszym Portugalczykiem, który wygrał oes domowej rundy mistrzostw Europy. Kierowca Skody Fabii R5 był najlepszy na odcinku Tronqueira. Drugim czasem po pokonaniu blisko 22 kilometrów popisał się Aleksiej Łukjaniuk (+7,3), a trzecim Bruno Magalhaes (+17,9), za którym sklasyfikowano Łukasza Habaja (+21,0). Piąty był Chris Ingram (+21,8).

Pierwszy wygrany oes w ERC dla Habaja

Łukasz Habaj, który zadebiutował w mistrzostwach Europy w 2005 roku za kierownicą pucharowego Peugeota 206 na trasach Rajdu Polski, wygrał swój pierwszy oes w FIA ERC. Polak najlepiej rozpoczął sobotnią część zmagań z trasami Rajdu Azorów i najszybciej pokonał próbę Graminhais (24,03 km). Polak na odcinku był o siedem sekund lepszy od Aleksieja Łukjaniuka i o 8,4 sekundy szybszy od Pierre'a-Louisa Loubeta.