Basz dziewiąty w Zuerze

Karol Basz zajął 9 lokatę w drugiej rundzie mistrzostw Europy KF na Circuito Internacional de Zuera.

Na półmetku mistrzostw krakowianin widnieje na 9 pozycji. Karol Dąbski ukończył finał w Aragonii na 26 miejscu i po dwóch rundach jest dwunasty w mistrzostwach.Basz rozpoczął od trzeciego wyniku w czasówce, ale po wyścigach eliminacyjnych spadł na 12 miejsce (23-0-3-6). Karol Dąbski wspiął się na szóste (2-5-2-4). Wiktoria Pankiewicz, dziesiąta w treningu kwalifikacyjnym, zakończyła wyścigi w grupach na 33 pozycji (19-6-11-21), a w repasażu zajęła 12 lokatę. Michał Grzyb ukończył wyścig ostatniej szansy jako 23. W przedfinale Dąbski był dwudziesty. Basz po pierwszym okrążeniu znalazł się na 31 pozycji i tak ukończył wyścig. W finale awansował o 22 miejsca.Julia Pankiewicz ukończyła repasaż KF Junior jako dziesiąta, Jan Krencisz był piętnasty.KF1. Tom Joyner (GB) Zanardi/Parilla2. Nicklas Nielsen (DK) Kosmic/Vortex +2,4143. Alessio Lorandi (I) Tony/TM +2,6004. Niko Kari (FIN) Tony/Vortex +2,9395. Lando Norris (GB) FA Kart/Vortex +4,2256. Paolo Besancenez (F) Tony/TM +6,5359. Karol Basz (PL) Tony/Vortex +7,73526. Karol Dąbski (PL) Praga/Parilla +25,528PUNKTACJA ME1. Nielsen 44, Norris 44, 3. Kari 42, 4. Joyner 37, Ilott 37, Tiene 37, 9. Basz 18, 12. Dąbski 8.KF JUNIOR1. Anton Haaga (S) Kosmic/LKE2. Daniel Ticktum (GB) Zanardi/Parilla +0,9163. Enaam Ahmed (GB) FA Kart/Vortex +2,2614. Artiom Pietrow (RUS) DR/TM +2,3855. Devlin Defrancesco (USA) Tony/Vortex +4,3506. Logan Sargeant (USA) FA Kart/Vortex +5,078PUNKTACJA ME1. Ahmed 47, 2. Defrancesco 46, 3. Haaga 40, 4. Sargeant 38, 5. Ticktum 28, 6. Beckmann 22.