Easykart w Gostyniu

Na torze w Gostyniu odbyły się druga i trzecia runda Pucharu Easykart.

Po raz pierwszy w Polsce ścigano się także w kategorii Easykart 125 Light. Pogoda przez cały czas stała pod znakiem zapytania, co utrudniało zadanie kierowcom oraz ich mechanikom.

II rundę w kategorii Easykart 60 wygrał Hubert Kalinowski. Zawodnik Automobilklubu Podlaskiego dotarł na metę przed Michałem Grzybem i Pawłem Myszkierem. Kalinowski powtórzył wynik w niedzielę, wygrywając III rundę - i ma komplet punktów w Pucharze. Tym razem drugi był Aleksander Kowalski, zaś trzeci Tomasz Czajkowski, obydwaj ze stołecznego Rzemieślnika. Zawody w Gostyniu zebrały rekordową liczbę 31 zawodników w tej kategorii.

Wyniki II rundy w kategorii Easykart 100 to następstwo wypadku tuż po starcie oraz plagi awarii, spowodowanych złym stanem technicznym toru, przez co z 21 startujących na mecie zameldowało się tylko dziewięciu. Najlepiej z tej dziewiątki wypadł Oskar Biernacki z Automobilklubu Wielkopolskiego. Na podium stanęli też Michał Marczak oraz rewelacyjnie dysponowana w trakcie zawodów w Gostyniu, Katarzyna Kłos. III runda przebiegła pod dyktando Aleksandra Bosaka, prowadzącego od startu do mety. Mateusz Maszkowski zajął drugie miejsce, a Katarzyna Kłos ponownie była trzecia.

Easykart 125 zdominował startujący z niemiecką licencją Seweryn Szczepanik, odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej i powracający do Easykarta po roku przerwy. Szczepanik dwukrotnie zajął pierwsze miejsce. Swoje sobotnie wyniki w niedzielę powtórzyli - drugi Jacek Jastrzębski oraz trzecia, Ilona Zaniuk

W sobotę w kategorii Easykart 125 Shifter zwyciężył Adrian Czuchaj, debiutant w tej kategorii, reprezentujący Automobilklub Wschodni. Jako drugi minął metę Karol Próchniak, a trzeci był Marek Wyrzykowski. W niedzielę kierowcy zamienili się miejscami - pierwsze zajął Wyrzykowski, zaś Karol Próchniak po fascynującej walce od startu do mety, zdołał obronić się przed atakami Adriana Czuchaja i zdobył drugie miejsce.