Katarskie podium Przygońskiego

Po drugim miejscu w 2017, zwycięstwie w 2018, Kuba Przygoński tym razem stanął na trzecim stopniu podium w Qatar Cross Country Rally.

Obrońca Pucharu Świata, pierwszy raz pilotowany przez Timo Gottschalka, zaatakował na ostatnim etapie, wygrał 263-kilometrowy oes, ale do drugiej pozycji zabrakło 46 sekund. W domowym rajdzie po raz szósty triumfował Nasser-al Attiyah. Yazeed al-Rajhi potwórzył drugą lokatę z 2016 roku.

Przygoński startujący jako piąty, osiągnął CP1 ze stratą 5 sekund do nowego kolegi z X-raidu, Yasira Seaidana, a na CP2 (139 km) już prowadził - przed Yazeedem (+54) i otwierającym trasę Nasserem (+1.27). Na CP3 (203) przewaga Przygońskiego nad al-Rajhim wzrosła do 2.02, zaś do mety osiągnęła 2.28.

Nasser i Mathieu Baumel zadowolili się dzisiaj trzecim czasem (+3.51). Kolejne miejsca na etapie zajęli Władimir Wasiliew (+8.53), Bernhard ten Brinke (+10.26), Yasir Seaidan (+13.21), Eugenio Amos (+19.06) i Miroslav Zapletal (+29.29).