Rzeszowski dla Griazina, runda RSMP dla Grzyba

Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow, którzy na trasach Rajdu Rzeszowskiego rywalizowali jedynie w klasyfikacji FIA ERT, wygrali podkarpacką imprezę.

Załoga Skody Fabii R5 nie pozostawiła złudzeń, kto jest najszybszy i wygrała osiem odcinków specjalnych. Drugie miejsce wywalczyli najszybsi w stawce RSMP: Grzegorz Grzyb i Bogusław Browiński (+1:28,9), a trzecie po szalonym ataku na ostatniej pętli zmagań: Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń (+3:31,0), którzy w piątek otrzymali dwuminutową karę za błąd zespołu. Najniższy stopień podium w stawce RSMP wywalczyli Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (+3:41,8).Dla Grzyba jest do dziewiąty triumf w mistrzostwach Polski i trzydziesta wizyta na podium. Brzeziński może pochwalić się dziesiątym wynikiem w czołowej trójce, a Poloński pierwszy raz posmakuje szampana za podium w klasyfikacji generalnej RSMP.Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (+4:35,7), którzy w pokonanym polu zostawili najszybszych w klasie OPEN N: Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego (+5:26,7. Siódma była załoga Gabryś/Natkaniec (+6:40,8), a ósma Słobodzian/Dachowski (+6:55,1), którzy zdobyli drugie miejsce w OPEN N.Czołową dziesiątkę zamknęli Byśkiniewicz i Wisławski (+7:00,3) oraz trzeci duet OPEN N: Kotarba/Kotarba (+8:25,2). Jedenaste miejsce wywalczyli najszybsi w klasie 2WD i 4: Wróblewski i Spentany (+11:24,0).Podium wśród załóg korzystających z aut z napędem na jedną oś uzupełnili najszybsi w klasie OPEN 2WD+ Krysiak i Trela oraz Halicki i Tkacz. Załoga Forda Fiesty pokonała duet we Fiacie na ostatnim odcinku specjalym. Trzecie miejsce w OPEN 2WD+ zdobyli Strychalski i Tkacz w Nissanie 350Z.W klasie 4 drugie miejsce wywalczyli Bolek i Jastrzębski, a trzecie zdobyli Lewandowski i Białowąs, którzy wykorzystali problemy na ostatnim odcinku Jureckiego i Treli.W OPEN 2WD R+ Zbroja i Wróbel okazali się lepsi od Gazdy i Mikuliszyna. W klasie 4N do mety samotnie dotarli Wilusz i Chlebowski. Podium w HR4 utworzyły duety Zabuski/Jaros, Dudziński/Binięda i Rawski/Lipowiecki.Bonusowe punkty na Power Stage wywalczyli Brzeziński, Grzyb, Poloński, Kotarba i Chuchała. Oes z przewagą 4,7 sekundy wygrał Griazin. Odcinka nie ukończyli Jacek Jurecki oraz Zbigniew Skucha-Cienciała.W klasyfikacji sezonu Brzeziński (146) ma za sobą Grzyba (104), Marczyka (66), Polońskiego (60), Kasperczyka (57), Gabrysia (48), Słobodziana (45) i Byśkiniewicza (42). Kolejną rundą RSMP będzie zaplanowany na drugi weekend września szutrowy Rajd Elektrenai.fot. Mateusz Banaś