Vautier z pole position

Tristian Vautier z JDC-Miller MotorSports zdobył pole positon przed wyścigiem kwalifikacyjnym Rolex 24 at Daytona.

#5 JDC Miller MotorSports Cadillac DPi: Tristan Vautier, Richard Westbrook, Loic Duval, Ben Keating

Autor zdjęcia: Art Fleischmann

DPi
Reprezentant JDC-Miller MotorSport pokonał okrążenie w 1:34.034. Bliski pokonania Vautiera był Renger van der Zande, który był wolniejszy o mniej niż 0,1 sekundy. Holender próbował odpowiedzieć na znakomity rezultat Francuza, jednak popełnił błąd w piątym zakręcie i uderzył w opony, co wywołało czerwoną flagę. Van der Zande stracił swój najlepszy czas, przez co wystartuje z siódmej pozycji. Obok Vautiera ustawi się Filipe Albuquerque (+0,122). Na trzecim polu startowym będzie Alex Lynn.

LMP2
Pierwszy rząd w klasie LMP2 zajmą dwa samochody PR1/Mathiasen Motorsport, w których jeżdżą Ben Keating oraz Steven Thomas. Między dwoma kierowcami było 0.637 sekundy różnicy. Trzecie miejsce zajął Dennis Andersen z High Class Racing.

Za Duńczykiem ustawią się reprezentanci G-Drive, Francois Heriau oraz John Falb.

LMP3
Cameron Shields w swoim debiucie okazał się najszybszym kierowcą z kategorii LMP3. Reprezentant Muehlner Motorsport uzyskał czas 1:42.182. Drugi był Niko Pino z Performance TECH Motorsport Ligier, który był wolniejszy o 0.286 sekundy.
Trzeci był Jarett Andretti, który tracił ponad półtorej sekundy do pierwszego miejsca.

GTD Pro i GTD

Reprezentant KCMG - Alex Imperatori pokonał o 0.063 sekundy Mathieu Jamineta z Porsche. Andrea Caldarelli w Lamborghini Huracan ekipy TR3 Racing był trzeci w swojej klasie. Włoch pokonał Rossa Gunna z Heart of Racing.

Najszybszy z klasy GTD był Kenny Habul z Sun Energy Mercedes.